Facebook

Facebook

piątek, 31 października 2014

Niespodzianka od naszych przyjaciół z Francji

Na początku października na uczniów klasy IIIb czekała wspaniała niespodzianka :) Uczniowie otrzymali tajemniczą przesyłkę prosto z Francji, która zawierała górę pysznych słodyczy oraz prace naszych kolegów i koleżanek z Francji. Prace plastyczne przedstawiały ulubione zwierzątka naszych francuskich kolegów. 

My również wysłaliśmy do Francji nasze prace plastyczne oraz formularze z informacjami o naszych ulubionych zespołach, aktorach, zwierzątkach itp. Wszystkie prace wykonywane w ramach projektu eTwinning France and Poland United można oglądać na gazetce poświęconej temu projektowi, która znajduje się na parterze naszej szkoły.

czwartek, 30 października 2014

Halloween

We wtorek, 28 października, odbyła się w naszej szkole dyskoteka z okazji zbliżającego się święta Halloween. Nasi uczniowie jak zwykle nas nie zawiedli i stawili się na niej w bardzo oryginalnych przebraniach.

Niektórzy z nich nawet pozowali w scenkach przygotowanych wspólnie z Paniami Opiekunkami - P. Ksymeną i P. Martyną :)

Życzymy miłego oglądania! ;)

wtorek, 28 października 2014

Święto Pieczonego Ziemniaka

9 października, jak co roku dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały - Święto Pieczonego Ziemniaka :)


Było pysznie!!!

niedziela, 26 października 2014

Wizyta Anny Kaszubskiej

W piątek, 24 października, w naszej szkole gościliśmy niesamowitą osobę - Panią Annę Kaszubską, autorkę niezwykłych książek dla dzieci.

Nasi uczniowie mieli okazję Panią Annę poznać, uczestniczyć w warsztatach literackich, jak również kupić jedną z książek ze specjalną dedykacją i autografem. Nasi uczniowie do końca dnia nie rozmawiali już o niczym innym tylko o tym wyjątkowym spotkaniu.


Dlatego też chciałabym ogłosić mały konkurs dotyczący tego spotkania. Drodzy Uczniowie proszę Was o dostarczenie Pani Martynie Szulc 5-cio zdaniowych wypowiedzi na temat spotkania z Panią Anną Kaszubską - notatka może dotyczyć Waszych przeżyć lub możecie w niej zawrzeć opis tego co robiliście na warsztatach. Notatki proszę dostarczać do piątku 31 października. Najciekawsze zostaną umieszczone na naszym blogu, a autorzy otrzymają nagrody. Zachęcam wszystkich do udziału!!! :)piątek, 24 października 2014

Pchli targ w SP3

Do piątku, 31 października, będziemy zbierać w bibliotece szkolnej darowizny - rzeczy używane, ale niezniszczone wszelkiego rodzaju nadające się do sprzedaży, np. ceramika - wazony, miski, zegary, obrazy, maskotki, zabawki, książki, akcesoria kuchenne - deski, solniczki, pieprzniczki, itp.

Od 4 listopada przez tydzień zapraszamy do naszej szkoły na PCHLI TARG! 

Będzie możliwość zakupienia ciekawych rzeczy w atrakcyjnej cenie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w akcji, którą szkoła planuje przeprowadzić.
Wszelkie pytania można kierować do Pani Mirosławy Bywalec.


czwartek, 23 października 2014

II Przegląd Twórczości Obcojęzycznej

Wczoraj, 22 października, odbył się w Rydułtowskim Centrum Kultury II Przegląd Twórczości Obcojęzycznej organizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach. 

Tematem przeglądu była prezentacja osiągnięć i przedsięwzięć związanych z nauką języków obcych, w których braliśmy udział w ubiegłym roku szkolnym.

W przeglądzie brały udział wszystkie rydułtowskie placówki oświatowe: rozpoczynając od przedszkoli, szkół podstawowych, poprzez OPP, gimnazja i na liceum kończąc.

Zapraszamy do obejrzenia naszego występu!


poniedziałek, 20 października 2014

"Paka dla zwierzaka"

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!


Zwracamy się do Was z prośbą o przyłączenie się do akcji "Paka dla zwierzaka", organizowanej przez klasę IIa wraz z Panią Joanną Bugdoł.

Zbieramy puszki z jedzeniem, suchą karmę, kaszę, makaron na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Psów i Kotów w Rybniku. Potrzebne są również m.in. stare koce, ręczniki, pościel (bez poduszek, materaców).

Akcja będzie trwać do końca października.

Wszelkie dary prosimy przekazywać swojej wychowawczyni/swojemu wychowawcy.

Na początku listopada zawieziemy wszystkie dary do Schroniska - oczywiście udokumentujemy wszystko i przekażemy do publikacji.

PAMIĘTAJMY!!!

"Możemy człowieka ocenić po tym, jak traktuje zwierzęta"! (Immanuel Kant)


Za pomoc bardzo dziękujemy!!!


czwartek, 16 października 2014

Klasa szósta zdobywa Pilsko

6 października klasa 6 wraz z opiekunami udała się na wycieczkę w Beskid Żywiecki

Wyjechaliśmy już przed 7 rano i po 3,5 godzinach jazdy autokarem wreszcie dotarliśmy do Korbielowa. Naszym celem był drugi pod względem wysokości szczyt w tym paśmie górskim – Pilsko (1557 m n.p.m.)

Pierwszy fragment trasy przebyliśmy na wyciągu krzesełkowym, ale później już do końca polegaliśmy na własnych nogach i siłach  Pogoda była wręcz idealna na górskie wędrówki, a nasz przewodnik opowiadał nam wiele ciekawostek dotyczących m.in. gór, fauny i flory. Przed dotarciem na szczyt szliśmy przepiękną ścieżką prowadzącą wśród kosodrzewiny. Podczas schodzenia zrobiliśmy dłuższy postój w schronisku na Hali Miziowej

Mimo zmęczenia, z uśmiechem wracaliśmy do Rydułtów – wiemy, że klasę szóstą stać naprawdę na wiele! :)