Facebook

Facebook

poniedziałek, 18 września 2017

Wycieczka ekologiczna klas czwartych

12 września uczniowie klas czwartych pojechali na wycieczkę ekologiczną do Zabrza. Celem był Miejski Ogród Botaniczny. W 2009 roku  utworzono tutaj bowiem  Centrum Edukacji Ekologicznej. Zasadniczym celem centrum  jest  prowadzenie  zajęć   w  terenie. Każdy  praktyk  to potwierdzi,  że  nie  ma  lepszej  lekcji  przyrody jak ta, na  której  można  wszystko  pokazać  w naturze, a nie na obrazkach  czy  filmie.

Podczas dwóch spacerów (jeden z panem przewodnikiem, drugi z panią przewodnik - Zosią) uczniowie mieli okazję podziwiać piękne okazy roślin, w tym ponad 30 gatunków objętych ochroną prawną, zaobserwować sporą liczbę ptaków (cudna czapla szara!), a nawet nakarmić kaczki.
Była również możliwość zobaczenia roślin pochodzących z innych stref klimatycznych w dwóch szklarniach.

Pierwsza z nich to tzw. Palmiarnia, w której zgromadzono rośliny z wielu stron świata m.in. Australii, Azji czy Meksyku. Ekspozycja jest praktycznie każdego roku trochę inna. W palmiarni znajdują się również akwaria z rybkami oraz oczko wodne z roślinami wodnymi.

W drugiej szklarni – kaktusiarni znajdują się liczne gatunki roślin z rodziny kaktusowatych oraz innych sukulentów. Niewątpliwą atrakcją okazał się zakup roślin.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza